FilistinHaberlerOrtadoğu

Mebhuh cinayetinde yeni zanlılar ortaya çıktı

Dubai Emniyet Müdürü Dhahi Khalfan, İslami Direniş Hareketi (Hamas) üyesi Mahmud El-Mebhuh cinayetine karışan zanlılara iki yeni zanlının daha eklendiğini ve böylece cinayette zanlı sayısının 28’e yükseldiğini bildirdi.

Khalfan, Mısır El-Ehram gazetesine verdiği ve gazetenin bugünkü (28 Şubat Pazar) sayısında yayınlanan demecinde, isimleri ilan edilecek iki yeni zanlının da Avrupa pasaportu taşıdığını söyledi.

Sayının artmasının nedeninin Mossad’ın zanlıların fark edilmesini önlemek için gözetleme işinde birçok grup kullanmasına bağlayan Khalfan, son operasyonun Mossad’ın içerisinde zeki kişiler olduğu gibi çok sayıda ahmak insanın da olduğunu ortaya çıkardığını belirtti.

Mossad’ın hâlâ eski kafayla hareket ettiğini, internet ve teknoloji devrimi öncesinde takılı kaldığını ifade eden Khalfan, Dubai polisinin bu “dinazor”un oldukça mütevazi bir akla sahip olduğunu ortaya çıkardığını söyledi.

Mossad’ın El-Mebhuh cinayetinde olduğu gibi düşman yaratma konusunda uzman olduğunu kaydeden Khalfan, Siyonist istihbarat biriminin vatandaşlarına utanç ve nefretten başka bir şey kazandırmadığını belirtti.

Dubai Emniyet Müdürü, Mossad’ın dünyanın zannettiği gibi güçlü bir istihbarat birimi olmadığına dikkat çekerek, Mısır İstihbaratı’nın 25 yıldan bu yana Mossad’ın içine sızdığını ve bunun unutulmaz bir hatıra olduğunu söyledi.

Siyonistlere seslenerek “Mossad ile uğraşacak ve ajanlarının peşine düşecek bir birim kurmamızı istiyorsanız bunu yapabiliriz” diyen Dhahi Khalfan, Mossad’a karşı kendi içinden ajanlar kullanabileceklerini ve yine çift vatandaşlığa sahip ajanlar kullanabileceklerini fakat Mossad’ın yaptığı gibi başka ülkelerin ismini kirletmek istemediklerini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.