FilistinHaberlerOrtadoğu

Mebhuh suikasti apaçık bir cinayettir

Arap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa Mossad’ın Kassam komutanlarından Mahmud Mebhuh’u Birleşik Arap Emirlikleri’nde katletmesinin kabul edilemez bir cinayet olduğunu ifade etti.

Arap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa, Arap Birliği merkezinde dün (21 Şubat Pazar) yaptığı basın toplantısında şöyle dedi: “Arap Birliği bu konuyu dikkatle izliyor. Bu eylemin apaçık bir cinayet ve bir Arap devletinin egemenliğini çiğneme anlamına geldiğini düşünüyoruz. Emirliklerle sürekli iletişim içindeyiz.”

Eylemi kınadıklarını belirten Amr Musa şöyle devam etti: “Bu eylem Araplar tarafından yapılsaydı ne olurdu acaba? Dünyanın buna tepkisi ne olacaktı? Birleşik Arap Emirlikleri ile sürekli görüşüyor ve gelişmeleri takip ediyoruz. Emirlikler de gelişmelerle ilgili olarak sürekli bizi bilgilendiriyor.”

Mossad’a bağlı bir suikast timi geçen Ocak ayında Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrinde Kassam Tugayları’nın önde gelen liderlerinden Mahmud Mebhuh’u şehit etmiş, cinayetten kısa bir sonra Dubai polisi yaptığı soruşturmada cinayetin arkasında Mossad’ın olduğunu duyurmuş ve cinayete katılanların fotoğraflarını kamuoyuna açıklamıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Mayıs 2021 (57) içerik yüklenmiştir.