FilistinHaberlerOrtadoğu

Mebhuh suikastinin emrini Netenyahu verdi

Bir İngiliz gazetesi, Dubai’de suikasta kurban giden HAMAS liderlerinden Mahmut el Mebhuh’un ölüm emrini ırkçı İsrail başbakanı Netanyahu’nun verdiğini yazdı.

İngiliz Sunday Times gazetesi, 20 Ocak’ta şehit edilen HAMAS liderlerinden Mahmut el Mebhuh’a suikast emrinin bizzat siyonist İsrail başbakanı Binyamin Netanyahu tarafından ocak ayı başında verildiğini belirtti.

Gazete MOSSAD’a yakın kaynaklara dayandırdığı haberinde, MOSSAD Şefi Meir Dagan’la MOSSAD’ın Tel Aviv’deki merkezi Midrasha’da bir araya gelen Netanyahu, yeşil ışığı burada yaktı. Habere göre, suikast hazırlıkları da Tel Aviv’deki bir otelde gizli olarak yapıldı.

Irkçı İsrail, Mebhuh cinayetiyle bağlantılı olduğu yönündeki kanıtları reddederken, siyonist İsrail Dışişleri Bakan Yardımcı Danny Ayalon önceki gün yaptığı açıklamada, siyonist rejim ile Avrupa ülkeleri arasındaki ilişkilerin bozulacağını sanmadığını belirtmiş, buna gerekçe olarak ise cinayetle siyonist İsrail arasında herhangi bir bağ bulunmadığını iddia etmişti.

Mebhuh cinayetinde yer alan suikastçılar İngiliz, İrlandalı, Alman ve Fransız pasaportlarıyla cinayeti gerçekleştirmiş, bunun üzerine Avrupa ülkeleri zahiren siyonist İsrail’e sert tepki göstermişti.

Bu arada HAMAS liderlerinden Salah el Berdavil, Mebhuh cinayetinin içinde Filistin Yönetimi’nin bulunduğuna kesinlikle inandığını söyledi. Berdavil, cinayetin MOSSAD’ın bir eylemi olduğunu da belirtti.
Londra’da yayınlanan Darul Hayat gazetesi Filistinli üst düzey yetkilinin Muhammed Dahlan olduğunu yazdı.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (29) içerik yüklenmiştir.