FilistinHaberlerOrtadoğu

Meclis oturumunu engellemek siyonizme hizmettir

Nablus’taki En-Necah Üniversitesinde Siyasi Bilimler hocası olan Prof. Dr. Abdüssettar Kasım, Abbas milislerinin Ramallah’taki Filistin Meclis binasının kapılarını vekillerin yüzüne kapatarak meclis çalışmalarına engel olmalarının, işgal yönetiminin Mescidi Aksa ve diğer mukaddes mekânlara karşı saldırılarını onaylama anlamına geldiğini ifade etti.

Kasım, Filistin Meclisi’nin olağanüstü toplantı yapmasına izin verilmemesi üzerine, bugün (01 Mart Pazartesi) yaptığı açıklamada; Ramallah yönetimindekilerin kendi şahsi çıkarlarını, Filistin halkının ve Müslümanların mukaddes mekânlarının üstünde gördüklerini belirterek, “Onlar şahsi ve hizbi çıkarlarını Filistin davasının da üstünde görüyorlar” dedi.

Filistinli bazı grupların meclis toplantısına iştirak etmemelerini de eleştiren Kasım şöyle devam etti: “Bu gruplar Filistin’in birlik ve beraberliği konusunda ne kadar yaldızlı açıklamalarda bulunsalar da iddialarında doğru değildirler. Çünkü bunlar neticede ülkenin ulusal çıkarlarını gözetmeye değil, kendilerini finanse eden tarafları hoşnut etmeye çalışıyorlar.”

Ramallah yönetiminin bu tutumundan işgal devletinin fazlasıyla memnun kaldığını belirten Siyasi Bilimler uzmanı Kasım, “Meclis yapacağı bu oturumla işgalcileri engelleyebilecek değil, fakat onun çalışması çalışmamasından daha hayırlıdır” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (58) içerik yüklenmiştir.