AfrikaAvrupaHaberlerOrtadoğuSuriye

Medvedev, Beşşar Esad’a mektup gönderdi

Rusya Devlet Başkanı Dimitri Medvedev, Mısır ve Tunus’ta yaşanan gelişmeler başta olmak üzere Arap dünyasındaki gelişmeler ile ilgili Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad’a bir mektup gönderdi.

Rusya’nın Ortadoğu Özel Temsilcisi Alexander Sultanov resmi bir ziyaret için geldiği Suriye’de Devlet Başkanı Beşşar Esad tarafından kabul edildi. Esad ve Sultanov görüşmesinde Mısır ve Tunus başta olmak üzere Arap arenasındaki gelişmeler ve Arap bölgesi ve dünya üzerindeki etkileri değerlendirildi. Öte yandan yaşanan son gelişmelerin iç ve dış sebepler üzerinde duruldu. Sultanov ayrıca son gelişmeler ili ilgili olarak Esad’a Rusya Devlet Başkanı Dimitri Medvedev’in mektubunu Esad’a sundu.

Görüşmede Suriye ve Rusya’nın farklı alanlarda koordinasyon kurmalarının önemi ve ikili ilişkilerin geliştirilmesi ele alındı.

Esad ve Sultanov’un görüşmesinde Suriye Dışişleri Bakanı Velid El Muallim, Cumhurbaşkanlığı Siyasi ve Basın Danışmanı Buseyna Şaban, Dışişleri Bakanı Yardımcıları Faysal El Mikdat ve Abdülfettah Ammura, Dışişleri Bakanlığı Avrupa Departman Müdürü, Rusya’nın Şam Büyükelçisi ve Sultanov’a eşlik eden heyet katıldı.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.