HaberlerİranOrtadoğu

Medyanın duyarlılık ve samimi eleştirileri İslam nizamı ve hükümete yardımcı oluyor

İran’ın 14 haziran cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanan ve hükümeti teslim almaya hazırlanan cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, medyanın samimi ve duyarlılık içindeki eleştirilerinin hükümet ve nizama gerçekte yardım ettiğini söyledi.

Ruhani, Tahran’da medya kuruluşu yetkilileriyle görüşmesinde, hükümetin kusursuz olmadığını, gerçekte medya kuruluşlarının hükümet ve devlet kuruluşlarını gözetleyen bir rol üstlendiğini belirterek medyanın bu durumunun aslında hükümet ve İslam nizamı için yararlı olduğunu söyledi.

Ruhani, kuracağı hükümetin medya kuruluşlarıyla yakın işbirliği içinde olacağı sözünü verirken, medyanın halkın ve nizamın talepleri çerçevesinde hükümetin hareketine yardımcı olacağını belirterek, ‘zira, medya kuruluşları halkın hükümetle ilgili eleştiri ve olumlu görüşlerini yansıtma açısından son der8ece önemlidir’ dedi.

Ruhani, medya kuruluşlarının seçimlerden önce İran halkının şanına yakışır şekilde ortamı hazırladıklarını ve seçimlerde sonra da bu siyasetlerini sürdürmelerini temenni etti.

İran’ın seçilmiş cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, İran halkının hak ve hukukları yönünde taleplerinin olduğunu belirterek, halkın taleplerinin yerine getirilmesi ve bunların hükümete yansıtılmasında da medyanın önemli sorumluluğunun olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Temmuz 2022 (20) içerik yüklenmiştir.