AvrupaHaberlerİranOrtadoğu

Mehralizade: Madrid ve İsfehan arasında direk uçak seferleri yapılmalı

İran’ın ortalarında yer alan İsfehan eyaleti valisi Muhsin Mehralizade, dün İspanya dışişleri bakanı Alfonso Dastis ile görüşmesinde, İsfehan ve Madrid arasında direk uçak seferlerinin yapılmasını istedi.

İRNA’nın haberine göre, İsfehan valisi, sözkonusu uçak seferlerinin yapılması halinde bunun İspanya dışişleri bakanının İsfehan’a yaptığı ziyaretin ilk sonucu olmasını ümit etti.

İsfehan valisi, daha önce de, Viyana ve İsfehan arasında direk uçak seferlerinin yapıldığına ve de çok sayıda Avrupalı turistin Avusturya üzerinden İsfehan’a uçtuklarını hatırlatarak, ”İsfehan-Madrid arasında direk uçak seferlerinin olması halinde İspanya’nın Avrupa ve Latin Amerika’dan İsfehan’a gelecek turistlerin intikalinde çok önemli rol oynayacağını’ söyledi.

İspanya dışişleri bakanı da, sözkonusu görüşmede, İsfehan kentini ‘cennet’ olarak nitelerken sözkonusu uçak seferlerinin gerçekleşmesi konusunu ise ülkesine döndükten sonra ilgili yetkililerle müzakere edeceklerini söyledi.

İran’ın turist İsfehan şehri binlerce yıllık tarihe sahip ve bu kentte 2 bin civarında tarihi esir bulunuyor ve bunlardan bir çoğu Dünya Mirasları kayıtlarında yer alıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Eylül 2021 (15) içerik yüklenmiştir.