HaberlerLatin Amerika

Menuçehr Mutteki Ekvador’a gitti

İran dışişleri bakanı Menuçehr Muttakî Ekvador cumhurbaşkanı Rafael Correa’nın yemin törenine katılacak. İslami İran dışişleri bakanlık sözcüsü Hasan Kaşkavi, Ekvador’da yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerini ikinci bir dönem için kazanan “Rafael Correa”nın yemin törenine katılmak üzere Ekvador’un başkenti Quito’a gideceği belirtildi.

Hatırlanacağı gibi, Ekvador’da geçtiğimiz hafta, 7 adayın yarıştığı seçimlerde “Rafael Correa” 8 yıllık bir dönem için ikinci bir kez daha kazanmıştı.

İslami İran dışişleri bakanlık sözcüsü Hasan Kaşkavi, dışişleri bakanı Menuçehr Muttakî’nin, Ekvador’dan sonra, Bolivya’ya geçerek, ikili ilişkiler ve uluslar arası gelişmeler konusunda fikir alış verişinde bulunacağını kaydetti.

Öte yandan İslami İran dışişleri bakanı Menuçehr Muttaki ise Ekvador ile İran arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi gerektiğini söyledi. Muttakî açıklamasında, Rafael Correa’nın yemin töreni için gittiği Ekvador’da, iki ülke arasında ortak yatırımların yapılması için gerekli alt yapının hazırlandığını belirterek, “Quito’da bulunduğu süre içerisinde ikili temasların yanı sıra, Güney Amerika ülkeleri dışişleri bakanları toplantısına katılacağını da söyledi.

Dışişleri bakanı Menuçehr Muttakî, Ekvador cumhurbaşkanı Rafael Correa’nın yemin törenine katılmak üzere önceki gün siyasi, ticari bir heyet başkanlığında Ekvador’un başkenti Quito’ya gitti

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.