FilistinHaberlerOrtadoğu

Meşal-Abbas görüşmesi Katar’ın başkenti Doha’da başladı

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı Halit Meşal ve Filistin Özerk Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas arasındaki görüşme bu sabah (5 Şubat Pazar) Katar’ın başkenti Doha’da başladı.

Halid Meşal ve Mahmud Abbas’ın Doha’daki görüşmede Kahire’de gerçekleşen görüşmede üzerinde uzlaşı sağlanan dosyaların uygulanmasında gelinen noktayı ele alacakları bildirildi.

Meşal-Abbas görüşmesinden önce Katar Emiri Hamed Bin Halife El-Sani, Halid Meşal ve Mahmud Abbas’ın katılımıyla üçlü bir toplantı yapıldı.

Üçlü toplantıdan önce de Hamas tarafından Halid Meşal ile birlikte Hamas Siyasi Birimi üyelerinden Sami Hâtır ve Muhammed Nasr’ın, Fetih tarafından ise Mahmud Abbas ile birlikte Fetih Merkez Kurulu üyelerinden Saib Erekat, Azzam El-Ahmed ve Filistin Özerk Yönetimi Doha Büyükelçisi Münir Ğannam’ın katıldığı bir görüşmenin gerçekleştiği ifade edildi.

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkan Yardımcısı Dr. Musa Ebu Merzuk yaptığı açıklamada, Meşal-Abbas görüşmesinin Abbas’ın isteği üzerine Doha’da yapılacağını açıklamıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.