FilistinHaberlerOrtadoğu

Meşal, Abbas ile görüşmesinin başarılı geçmesi için çalışacağını söyledi

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı Halid Meşal, Filistin Özerk Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas ile yapması planlanan görüşmenin ulusal uzlaşı anlaşmasının pratikte uygulanmasına yardımcı olması için çalışacağını söyledi.

Meşal, Abbas ile görüşmesinde siyasi konular başta olmak üzere çeşitli alanlarda Filistinliler arası anlaşma yolları aranacağını bildirdi.

Halit Meşal, 7 Kasım Pazartesi ikindiden sonra Er-Risale.net sitesine yaptığı açıklamada, Mahmud Abbas ile yapacağı görüşme hakkında basına çok fazla bilgi vermek istemediğini ifade ederek, görüşme tarihinin önümüzdeki birkaç gün içinde netleşeceğini belirtti.

Hamas lideri, mevcut şartların Filistinliler arası anlaşma ve uzlaşının pratikte uygulanması için uygun olduğunu ifade etti.

Bu arada; Batı Yaka’da, Gazze’de, 1948’de işgal edilen topraklarda ve Filistin dışında yaşayan Filistinlilerin bayramını kutlayan Meşal, “Çektiğiniz sıkıntılara rağmen Filistin’i özgürlüğüne kavuşturma yolunda bir zaferden diğerine koşuyorsunuz” dedi.

Zaferin Arap halklarının ve İslam ümmetinin olacağını dile getiren Meşal, Arap ülkelerinde ve uluslararası sahada yaşanan gelişmelerin Filistinlilerin zafere olan inançlarını güçlendirdiğini söyledi.
Arap ülkelerinde yaşananları “yeniden diriliş” olarak nitelendiren Hamas Hareketi Siyasi Birimi Başkanı, Filistinlileri daha çok sabretmeye ve birlik ve bütünlüğe davet etti.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Haziran 2022 (27) içerik yüklenmiştir.