FilistinHaberlerOrtadoğu

Meşal başkanlığındaki Hamas heyeti Kahire’de görüşmelerine başladı

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı Halid Meşal başkanlığında dün (16 Ağustos) Kahire’ye ulaşan Hamas heyeti, Mısırlı yetkililerle yapacağı bir dizi görüşmeye Mısır İstihbaratı yetkilileriyle yaptığı görüşmeyle başladı. Filistin’deki son gelişmelerin ele alındığı görüşmenin az önce sona erdiği bildirildi.

Kahire’deki Filistin Araştırmaları Merkezi Başkanı İbrahim Ed-Deravi yaptığı açıklamada, Hamas heyetinin Mısırlı istihbarat yetkilileriyle bugün yapacağı toplantıda Filistin’le ilgili konulara ek olarak 25 Ocak devrimi sonrası Hamas ile Mısır arası ilişkilerin de ele alınacağını söyledi.

Ed-Deravi, görüşmede Rafah Sınır Kapısı’nın, Filistin uzlaşısının ve Hamas-Kahire ikili ilişkilerinin masaya yatırılacağını bildirdi.

Hamas heyetinde Halid Meşal’den başka Hamas Siyasi Birimi Başkan Yardımcısı Dr. Musa Ebu Merzuk ve Hamas Siyasi Birimi üyeleri Muhammed Nasr, Sami Hatır ve Nizar Avadallah yer alıyor.

Hamas heyeti, Mısır Dışişleri Bakanı Muhammed Kamil Amr ile bir araya gelerek Filistin uzlaşısını ve Filistin’deki gelişmeleri görüşecek.

Hamas heyetinin bu akşam ayrıca Müslüman Kardeşler Genel Mürşidi Dr. Muhammed Bedii ile de görüşmesi bekleniyor.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Haziran 2021 (27) içerik yüklenmiştir.