FilistinHaberlerOrtadoğu

Meşal: “Filistin Topraklarında İşgalci İsrail’e Yer Yok”

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birim Başkanı Halid Meşal, işgal altındaki Filistin topraklarına yerleştirilen Siyonist yerleşimcilerin baskı ve saldırılarının daha önce görülmemiş bir şekilde arttığını ve patlamaya neden olduğunu belirterek, Filistin’de işgalci için gelecek olmadığını, Filistin’de geleceğin Filistin halkının olduğunu söyledi.

Dün akşam Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da bulunan Flamingo Hotel’de düzenlenen ve kalabalık bir kitlenin katıldığı konferansta konuşan Hamas lideri Meşal, işgal, yerleşkeler ve zulmün biriktirdiği öfkenin Kudüs İntifadası’nı ateşlediğini ifade etti.

Filistinlilerin Mescidi Aksa’yı çevreleyen tehlikeleri görmelerinin ve karşı karşıya olduğu bölünme tehlikesinin damarlarındaki kanı harekete geçirdiğini, Kudüslü kadınları erkeklerin yanında Mescidi Aksa için nöbet tutmaya ve onu savunmaya sevkettiğini kaydetti.

Konuşmasında 9 yıldır kuşatma altında bulunan ve bir insanlık dramı yaşayan Gazze halkını selamlayan Meşal, “2006 yılında yapılan seçimlerin ardından Gazze halkı cezalandırıldı. Bugün de direnişi sahiplendiğinden yine cezalandırılıyor. 360 kilometre karelik bir coğrafyada yaşayan 1.8 milyon insanın işgal rejimine karşı gösterdiği direniş insanların mazeretlerini ortadan kaldırdı” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Aralık 2022 (25) içerik yüklenmiştir.