FilistinHaberlerOrtadoğu

Mescid-i Aksa ancak silahlı direniş ile kurtulabilir

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Dr. İsmail Rıdvan, Mescidi Aksa’nın ancak düşmanın anladığı dil olan silahlı direnişle kurtulabileceğine dikkat çekerek, “Bizler Allah’ın izniyle üstün gelecek insanlarız” dedi.

Siyonistlerin Mescidi Aksa’ya düzenledikleri baskını protesto etmek için Hamas’ın dün (25 Ekim Pazar) Gazze’de düzenlediği gösteride konuşan Hamas lideri Rıdvan şöyle dedi: “Birinci kıblenin savaşı artık başladı. Filistin direnişi de Hz. Muhammed (s.a.s)’in İsra mekânı Mescidi Aksa’yı savunmak için hazırlığını yapıyor.”

Siyonistlerin Aksa’ya yaptığı tecavüzlere karşılık Filistin direnişinin düşmana darbe üstüne darbe indireceğini söyleyen Rıdvan devamla şöyle konuştu: “Mescidi Aksa’yı imanımızla, canımızla ve çıplak göğüslerimizle savunacağız. Mescidi Aksa’yı korumak için nöbet tutan, nöbet tuttukları için Mescidi Aksa’nın avlusunda kanları akan Kudüs ve 1948 yılında işgal edilmiş Filistin topraklarındaki özgür insanları sebatlarından dolayı selamlıyor ve tebrik ediyoruz.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.