FilistinHaberlerOrtadoğu

Mescid-i Aksa baskınları şahsi değil organizedir

İslami Direniş Hareketi (Hamas), bu sabah (1 Kasım Pazar) silahlı bir Yahudi gaspçının Mescid-i Aksâ’ya girme girişiminin kişisel bir saldırı olmadığını, bilakis Mescid-i Aksâ’yı hedef alan diğer saldırılar gibi Siyonist düşman tarafından organize edildiğini söyledi.

Hamas Hareketi, bu tür saldırı girişimlerinin yol açabileceği tehlikelere karşı da uyarıda bulundu.

Hamas Hareketi sözcüsü Fevzi Burhum, verdiği demeçte, “Bu girişim, Mescid-i Aksâ’ya yönelik süregelen Siyonist saldırılar çerçevesinde gerçekleşmiştir. Siyonistlerin Mescid-i Aksâ’yı yıkıp bulunduğu alan üzerinde Yahudi egemenliğini kurmak için uygulamaya koydukları planların bir parçasıdır” dedi.

Arap ve İslam ülkelerinin tavır ve tepkilerinin Mescid-i Aksâ’ya yönelik yakın tehlikeyle ve Siyonistlerin Filistin halkına yönelik tehditleriyle aynı boyutta olmadığına işaret eden Burhum, açıklamasında şunları söyledi: “Halklar da Mescid-i Aksâ’yı himaye sorumluluğundan muaf değildir. Siyonistlerin planlarını deşifre ederek durdurabilecek birçok çalışmayı ve etkinliği gerçekleştirebilirler.”

Hamas sözcüsü, bu Siyonist terör saldırısının Mescid-i Aksâ’nın tehlikede olduğunu herkese haber veren tehlike çanları çaldığını ifade ederek, Siyonistlerin Mescid-i Aksâ’yı hedef alan planlarının artık bilindiğini ve herkesin onu korumak için harekete geçmesi gerektiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.