FilistinHaberlerOrtadoğu

Mescid-i Aksa Bekçileri Polis Merkezi Önünde Gösteri Yaptı

Mescid-i Aksa bekçileri bugün (4 Ağustos) Kudüs’ün Eski Belde semtindeki El-Kışla Polis Merkezi önünde toplanarak Mescid-i Aksa bekçilerinden ve görevlilerinden bazılarının gözaltına alınmasını protesto etti.

Gösteriye katılanlar, görevlerini yapan Mescid-i Aksa bekçilerine ve Vakıflar Dairesi görevlilerine işgal güçlerinin şiddet uygulamasını protesto ederek, iki arkadaşlarının yaralandığını ve hastaneye kaldırıldığını belirtti.

İşgal güçleri, Vakıflar Dairesi Halkla İlişkiler Sorumlusu Firas Ed-Dibs’i protesto gösterisini kamerayla kaydederken gözaltına aldı. İşgal güçlerinin ayrıca El-Quds kanalı kameramanı Abdülkerim Derviş’i de gözaltına aldığı ifade edildi.

İşgal güçleri, Mescid-i Aksa Yazma Eserler Şubesi Müdürü Rıdvan Amr ile İmar Şubesi görevlileri Raid Zuğayr ve Isam Sidr’i, Mescid-i Aksa bekçilerinden de Mecd Abidin, Ahmed Ebu Alya, Fadi Bekir ve Mecdi El-Abbasi’yi gözaltına almıştı.

Gözaltına alınanların avukatlığını üstlenen “Qudsuna” İnsan Hakları Müessesesi avukatı Remzi Kuteylat, gözaltına alınanlardan bazılarının sorgularının tamamlandığını ve diğerlerinin de sorguya çekilmeyi beklediklerini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Haziran 2021 (19) içerik yüklenmiştir.