FilistinHaberlerOrtadoğu

Mescid-i Aksa çatışmalarında 20 kişi yaralandı

İşgal ordusunun himayesinde Mescidi Aksa’yı basmak isteyen Siyonist gaspçılara karşı koyan Filistinlilerle işgal askerleri arasında çıkan çatışmada 20 Filistinlinin yaralandığı bildirildi.

Kudüs’te faaliyet gösteren Sosyal ve Ekonomik Haklar Merkezi konuyla ilgili yaptığı açıklamada işgal askerlerinin himayesinde dün (28 Şubat Pazar) Mescidi Aksa’yı basmak isteyen gaspçılara karşı direnen Kudüs halkıyla işgal güçleri arasında çıkan şiddetli çatışmada 20 Filistinlinin yaralandığını, 11 Filistinlinin de kalabalık bir şekilde Mescidi basmaya çalışan işgal askerleri tarafından kaçırıldığını ifade etti.

Sosyal ve Ekonomik Haklar Merkezi’nin yaptığı açıklamada ayrıca, yaralılardan en az altısının atılan plastik mermilerden, on ikisinin gaz bombalarından ve birinin de işgal askerlerinin saldırısı sonucu yaralandığı belirtildi.

Merkez olayların nasıl geliştiğine de değinerek şunları ifade etti: “Olayların çıkacağı önceden belliydi. İşgal askerleri dün sabah erken saatlerde önce eski Kudüs’ün kapılarını kapattı. Ardından Mescidi Aksa’ya sadece yaşları ellinin üzerinde olanların girmesine izin verdi. Buna mukabil Mescidi Aksa’nın avlusunda dolaşmaları için Siyonist gaspçıların girmesine izin verdi. Filistinlilerin gaspçıların Mescidi Aksa’nın avlusuna girmelerine karşı çıkmaları üzerine işgal askerlerinin saldırıları başladı.”

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.