FilistinHaberlerOrtadoğu

Mescid-i Aksa çevresine keskin nişancılar yerleştirildi

Aksa TV kanalı, korsan İsrail’in keskin nişancılarının Mescid-i Aksa’nın etrafında mevzilendiğini, camiye girmek isteyen on Filistinlinin siyonistlerle girdikleri çatışmada yaralandığını duyurdu.

Korsan İsrail askerleri ile Filistinliler arasında Mescid-i Aksa etrafında çatışma çıktığını flaş haber şeklinde duyuran Mescid-i Aksa TV kanalı, çatışmada Ebsat kapısından camiye girmek isteyen on Filistinlinin yaralandığını duyurdu.

Söz konusu TV kanalı korsan İsrail’in biraz önce Mescid-i Aksa’yı akseri bölge ilan ettiğini ve caminin çevresinde keskin nişancılar yerleştirdiğini, siyonist askerlerin onlarca Filistinliyi tutukladığını bildirdi.

Bu arada 1948 yılında işgal edilen Filistinli bölgelerdeki İslami hareket liderlerinden Şeyh Kemal Hatib, Aksa TV kanalına yaptığı açıklamada radikal siyonistlerin bugün Mescid-i Aksa’ya saldıracaklarını açıkladığını ve bu komployu kırmak için Filistinli müslümanların caminin etrafında toplandığını ve bu yüzden siyonistlerin şimdilik camiye saldıramadıklarını, şu anda da çok sayıda Filistinlinin caminin içinde bulunduğunu ve siyonistlerin uyarılarına karşın camiyi terk etmediklerini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.