FilistinHaberlerOrtadoğu

Mescid-i Aksa cihad ve direnişle kurtarılabilir

İslami Hareketin meclisteki vekillerinden Şeyh Hamid el-Beytavi, Mescidi Aksa’yı Siyonistlerin kirli çizmeleri altından kurtarmanın ve onu özgürleştirmenin biricik yolunun direniş ve cihad olduğunu belirterek, Mescidi Aksa’nın şu anda büyük bir tehlike içinde olduğunu dolayısıyla onu kurtarmak için büyük bir seferberliğin başlatılması gerektiğini söyledi.

Mescidi Aksa’nın eski hatiplerinden olan Beytavi dün (27 Eylül Pazar) yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “İşgal polisinin Mescidi Aksa’ya baskın yapıp, namaz kılmakta olan Müslümanlara saldırması ve birkaç kişiyi yaralaması tehlikeli bir tırmandırmadır. Bu ilk saldırı olmadığı gibi son saldırı da olmayacaktır. İşgalcilerin Filistin topraklarını işgal ettiği günden beri Mescidi Aksa’yı yıkma, yakma ve tünel kazma çalışmaları hiç durmamıştır.”

Şeyh Beytavi yaptığı açıklamanın devamında, Ramallah yönetiminin Batı Yaka’da düşmanla sürdürdüğü işbirliği ile işgal ordusunun Mescidi Aksa’nın alanına girmesine ve camideki Müslümanlara saldırmasına yeşil ışık yaktığını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (64) içerik yüklenmiştir.