FilistinHaberlerOrtadoğu

Mescid-i Aksa için ciddi adımlar atılmalıdır

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Mescidi Aksa ve Kudüs şehrini korumak için Filistin halkının burada nöbet tutmaya devam edeceğini belirterek, Kudüs ve Mescidi Aksa’ya şu anda yapılanların Siyonistlerin Hz. İbrahim Camisi’nde uyguladıkları kirli planının aynısı olduğunu bu planla Kudüs’ü Yahudileştirip şehrin İslamî kimliğini tamamıyla ortadan kaldırmayı amaçladıklarını ifade etti.

Başbakan Heniyye bu açıklamalarını, dün (28 Eylül Pazartesi) İslam Konferansı Örgütü Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde yaptı. Heniyye yaptığı görüşmede İhsanoğlu’na Kudüs’ün geçirdiği zor süreci ve Siyonistlerin Mescidi Aksa’yı kirletme çabalarını aktardı.

Siyonistlerin yaptığı bu saldırıların, Kudüs ve Mescidi Aksa’yı korumak için Müslümanların ciddi bir projeyi hayata geçirmelerini zorunlu kıldığını belirten Heniyye, Arap ve İslam ülkelerinin yetersiz tavırlarının Siyonistlerin daha cüretkar adımlar atmalarına yol açacağını da sözlerine ekledi.

Siyonistlerin bu kirli plan ve projelerine karşı durmak için Arap Dışişlerini olağanüstü toplantıya çağıran Heniyye, Mescidi Aksa’nın yakılması üzerine kurulan İslam Konferansı Örgütü’nün Mescidi Aksa ve diğer mukaddes mekânların korunması için yed-i emin olma çabası içinde olması gerektiğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.