FilistinHaberlerOrtadoğu

Mescid-i Aksa için gerçek bir savaş başlamalıdır

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Siyonist işgal güçlerinin Mescid-i Aksâ’ya arka arkaya düzenledikleri baskın girişiminin ve kuşatmanın, sözde Süleyman Mabedi’ni inşa etmek üzere Kudüs ve Mescid-i Aksâ üzerinde Yahudilerin dini egemenliğini sağlama planı çerçevesinde gerçekleştiğini bildirdi.

Hamas Hareketi sözcüsü Fevzi Burhum, bugün (25 Ekim Pazar) El-Beyan Merkezi’ne verdiği demeçte, “Amerika, Siyonist işgalciye yeşil ışık yakmasaydı ve işgal güçleriyle sürdürülen müzakereler olmasaydı bu saldırı olmazdı” dedi.

Siyonist işgal devletinin bazı Arap ve İslam ülkeleriyle ilişkilerinin iyi olmasının ve bu ülkelerin başkentlerinde hâlâ Siyonist işgal devletinin bayrağının dalgalanmasının işgalcilere Kudüs ve Mescid-i Aksâ’yı hedef alan tehlikeli planlarını uygulama cesareti verdiğini söyleyen Burhum, şu anda Filistin’de, Arap ve İslam ülkelerinde resmi ve halk düzeyinde Mescid-i Aksâ’ya destek için gerçek bir savaşın başlatılması gerektiğine işaret etti.

Burhum, Mescid-i Aksâ’nın Filistin’de bulunduğunu fakat savunmasının Filistinlilerle birlikte tüm Arapların ve Müslümanların görevi olduğunu belirtti.

Hiç kimsenin Mescid-i Aksâ’yı savunmaktan muaf olmadığını söyleyen Hamas sözcüsü, Batı Yaka’da direnişin elinin serbest bırakılması gerektiğini kaydederek, Ramallah Yönetimi’nden direniş grupları üzerindeki kalın asasını kaldırmasını istedi.

Burhum, Siyonist işgalcinin ancak direniş dilinden anladığına dikkat çekti.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.