FilistinHaberlerOrtadoğu

Mescid-i Aksa için harekete geçmek gereklidir

Filistinli Âlimler Birliği özelde Filistin halkına genelde ise İslam âlemine çağrıda bulunarak her türlü imkânlarını kullanarak Mescidi Aksa’ya yardım etmelerini istedi. Ramallah yönetimine de seslenen Âlimler Birliği, düşmanla görüşmeleri kesmesini ve en azından mukaddes İslami mekânları işgalcilerden korumak için direnişin yolunu tıkamaktan vazgeçmesini istedi.

Âlimler Birliği dün (30 Mart Salı) yazılı bir açıklama yaptı. “Siyonistlerin Mescidi Aksa’yı basma girişimleri ve bu girişimleri aralıklarla tekrar etmeleri, başta görüşmeci tarafı olmak üzere ilgili bütün tarafları hiçe saymak ve Müslümanların duygularıyla oynamaktan başka bir şey değildir. Bu tür girişimler aynı zamanda Arap Birliği’nin aldığı kararlarlara da bir cevaptır.”

Mescidi Aksa’yı basma girişimlerinin, Siyonistlerin işgal altındaki topraklarda bulunan mukaddes mekânların hürmetini çiğneme girişimi olduğunu belirten Alimler Birliği, “Siyonistler Kudüs şehrindeki İslami izleri tamamıyla silmek istiyorlar. İşgal rejiminin Mescidi Aksa yakınlarında Harab Sinagogunu inşa etmesi de bu kirli planın sadece bir halkasıdır” dedi.

Siyonist gaspçılar en son Yahudilerin Pesah Bayramı münasebetiyle Mescidi Aksa’yı basıp burada kurban kesmek istemiş, ancak bu girişim Aksa’da nöbet tutan Filistinli Müslümanlar tarafından engellenmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Aralık 2022 (18) içerik yüklenmiştir.