FilistinHaberlerOrtadoğu

Mescid-i Aksa için milyonluk gösteriler yapılmalıdır

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden milletvekili Müşir El-Mısri, Kudüs ve Mescidi Aksa’ya destek için Arap ve İslam ülkeleri başkentlerinde en az bir milyon kişinin katılacağı kalabalık gösteriler yapılmasını istedi.

Müşir El-Mısri, Batı Yaka’daki Fetih yönetiminden de vatandaşların duygularını ifade etmek ve Siyonist işgalcilerin kutsal mekanlara yönelik ihlallerini protesto etmek için gösteri yapmalarına izin vermesini istedi.

Hamas Hareketi’nin bugün (19 Mart Cuma) Gazze’nin orta kesiminde Mescidi Aksa’ya destek için düzenlediği etkinlikte konuşan El-Mısri, Gazzelilerin Siyonistlere “Mescidi Aksa’ya dokunursanız ne ambargo ne de duvar bizi misilleme yapmaktan alıkoyabilir” mesajı verdiğini söyledi.

Siyonist işgalcinin kutsal mekanlara yönelik ihlallerinin amacının Mescidi Aksa’yı yıkmak ve enkazı üzerinde sözde Süleyman Mabedi’ni inşa etmek olduğunu ifade eden El-Mısri, “Harap Sinagog’u inşa ettiler. Bu onların harap olmasına neden olacak” dedi.

Müşir El-Mısri, Siyonist işgalcinin Mescidi Aksa’ya zarar vermesinin kendi mezarını kendi elleriyle kazması anlamına geleceğini söyledi.

Kudüs halkının intifâdasını öven ve Batı Yaka halkını da intifâdaya davet eden El-Mısri, “Batı Yaka’daki halkımızın öfkesini dile getirme vakti gelmiştir” şeklinde konuştu.

Batı Yaka’da direnişin kökünü kazıma çabalarına da değinen Hamas lideri, “Direnişin üstünü çizmeye çalışanlar bilsinler ki, Allah’ın izniyle kendilerinin üzeri çizilecektir” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Aralık 2022 (21) içerik yüklenmiştir.