FilistinHaberlerOrtadoğu

Mescid-i Aksa için somut adımların atılması gerekli

Filistin Meclis başkan yardımcısı Dr. Ahmed Bahr, Arap Birliği ile İslam Konferansı Teşkilatı’ndan sadece Filistin halkının haklarını ve Filistin’deki mukaddes mekânları hedef almayan aynı zaman bütün İslam coğrafyasını tehdit eden, buraları ifsat etmek için fırsat kollayan Siyonist tehlikeye karşı durmalarını ve Siyonistleri bu emperyalist emellerden alıkoymalarını istedi.

Dr. Bahr dün akşam (28 Şubat Pazar) yaptığı açıklamasında şunları ifade etti: “İşgal yönetiminin Hz. İbrahim ve Bilal bn. Ebi Rebah camilerini Siyonist tarihi eserler listesine almasının ardından Siyonist gaspçıların Pazar sabahı Mescidi Aksa’yı basma girişimi, Filistin’deki bütün İslamî tarihi eserleri gasp etme projesinin ilk adımıdır. Mescidi Aksa Siyonist işgal hükümetinin yakın hedefleri arasındadır. Onun ikiye bölünmesi an meselesidir.”

Siyonist işgal devletinin tecavüzlerine karşı sürdürülen bölgesel ve uluslararası vurdumduymazlığın doğrudan veya dolaylı olarak Siyonist hükümetin azmasına ve cinayetlerini sürdürmesine vesile olduğunu belirten Dr. Bahr sözlerini şöyle sürdürdü: “Uluslararası camia ile bölgedeki ülkelerin işgal hükümetinin geçen hafta iki camiyi Siyonist tarihi eserler listesine almasına sessiz kalmaları Siyonist ırkçı politikayı kabul anlamına geliyor. İşgal yönetiminin Gazze savaşında işlediği suçlardan mahkûm edilmesinin beş ay ertelenmesi ise bu azgın düşmanın sarhoşluğunu daha da artırdı ve Filistin halkıyla Filistin toprağına karşı tecavüzlerini artırarak sürdürmesine zemin hazırladı.”

Mescidi Aksa’nın kurtarılması için herkesi sorumluluk almaya çağıran Bahr, işgal devletini kınamak için demeç vermeyi bırakıp onu dizginlemek için ciddi ve pratik adımlar atmaya çağırdı.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.