FilistinHaberlerOrtadoğu

Mescid-i Aksa kurtarılıncaya kadar direnişe devam edeceğiz

“Filistin topraklarına dönüşü sağlayıncaya kadar ve işgal altındaki Mescidi Aksa’yı özgürlüğüne kavuşturuncaya kadar direniş hattında kalacağımıza dair Yüce Allah’a yemin ediyoruz”.

Bu sözleri İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın Suriye’nin başkenti Şam’daki Yermuk mülteci kampında “Şehadet diriliştir” sloganıyla kutladığı “Şehitler Haftası” nda kürsüye çıkan Filistinli bir çocuk haykırdı.

Etkinlikte söz alan Şeyh Ahmed Hayr Mandi şöyle dedi: “Zafer yakındır. Fakat bu zafer birilerinin düşmana boyun eğerek, taviz vererek girdiği barış sürecinin kapısından gelmeyecek. Allah’a yemin olsun ki bu insanların sürdürdüğü görüşmeler ve barış anlaşmaları kullandıkları mürekkep ve kâğıdın değerinde bile değildir. Düşmanımız hiçbir zaman bizden memnun kalmayacak. Bizler ancak ve ancak Allah’a boyun eğer, ona itaat ederiz. Savrulanlar, gevşeyenler ve düşmanın kucağına oturanların bizim bir karış topraktan bile ödün vermeyeceğimizi bilmelerini istiyoruz”.

“Yermuk’ten sesleniyorum” diyen Şeyh Ahmed Hayr Mandi sözlerini şöyle sürdürdü: “Filistin toprağının bir karşından bile ödün verenler Filistinli olmadıkları gibi, Müslüman ve Arap bile sayılmazlar. Bunlar Allah’a, Kitabı’na, Resulü’ne, şerefine, ırzına, ilkelerine karşı hainlik etmiş sayılırlar. Barış görüşmeleri sadece zillet ve teslimiyet getirir”.

Etkinlikte söz alan Hamas Siyasi Birimi üyelerinden Münir Said ise şöyle dedi: “Hamas Hareketi özgürlük vadeden ilkelerine bağlı kalmaya ve Siyonist işgal ordusunun başlatacağı olası bir savaşa hazırlıklı olmaya devam edecektir. Batı Yaka’daki bu kargaşa, anarşi ve kaos da kesinlikle bu şekilde sürmeyecektir. Filistin halkının iradesi bir gün mutlaka, Amerikalı General Keith Dayton’un ürettiği “Neo-Filistinliler”e karşı koyacaktır”.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Aralık 2022 (21) içerik yüklenmiştir.