FilistinHaberlerOrtadoğu

Mescid-i Aksa kuşatması devam ediyor

Altı gündür Kudüs ve Mescidi Aksa’yı kuşatma altında tutan Siyonist işgal güçleri, gaspçı Yahudilerin saldırılarından korumak için Mescidi Aksa içinde nöbet tutan Filistinlileri zorla dışarı çıkarmakla tehdit etti. Buna mukabil sivil oldukları iddia edilen gaspçı Yahudiler de Müslümanlara karşı kışkırtıcı eylemlerine devam ederek, Mescidi Aksa’yı basıp burada Talmudî ayinlerini yapmakla tehditlerini sürdürüyorlar.

İşgal güçlerinin bu tehditlerinin, dün öğleden sonra Süleyman heykeli için temel atma törenlerine katılan gaspçı Yahudilerin tahrik ve tehditlerine denk gelmesi Kudüs ve Mescidi Aksa konusunda bütün Siyonistlerin nasıl bir kirli düşünce ve plan içinde olduklarını açıkça ortaya koyuyor.

Diğer taraftan 1948 yılında işgal edilmiş Filistin topraklarından Kudüs’e Mescidi Aksa’nın içindeki Müslümanlarla dayanışmak için gelen Filistinlilere izin vermeyen işgal güçleri, bölgedeki Filistinli işçilerin işlerine, öğrencilerin de okullarına gitmelerine izin vermedi. Aynı şekilde Mescidi Aksa’ya girişleri de kontrol altında tutan işgal güçleri sadece yaşları 50’nin üzerinde olanların girişine izin veriyor.

Kudüs’teki Yunan Ortodoks Kilisesi sözcüsü Patrik Atallah Hanna ise yaptığı açıklamada, Kudüs’teki bütün kiliselerin Mescidi Aksa ve Vadi’l-Cuz’da eylem yapan Filistin halkının yanında olduğunu ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.