FilistinHaberlerOrtadoğu

Mescid-i Aksa kuşatması halen devam ediyor

Mescidi Aksa’nın etrafındaki kuşatmalarını bugün de (09 Ekim Cuma) sürdüren işgal güçleri, yaşları 50’nin altında olan Filistinlilerin namaz için Mescidi Aksa’ya girmelerine izin vermiyor.

Kudüs’ün hemen hemen bütün caddelerine barikat kuran işgal güçleri, ulaşım araçlarının Mescidi Aksa civarına yaklaşmasına izin vermezken, yaşları 50’nin altında olan Filistinlilerin de hiç bir şekilde namaz için Mescidi Aksa’ya gitmelerine izin vermiyor.

Bunların yanı sıra işgal helikopterleri şehrinde üzerinde yoğun bir şekilde tur atarken, Filistin müzesi üzerine de kontrol ve gözetim merkezi kurulmuş durumda. Gözlemciler işgal polisiyle işgal askerlerinin Kudüs’te şimdiye kadar görülmemiş bir şekilde olağanüstü güvenlik tedbirleri aldıklarını ifade ediyorlar.

Mescidi Aksa’ya ulaşmak için her yolu deneyeceklerini belirten Kudüs halkıyla 1948 yılında işgal edilmiş topraklardaki Filistinliler ise, Siyonistlerin kendilerini engellemesi durumunda Mescidi Aksa’ya en yakın cadde ve parklarda namaza duracaklarını ifade ettiler.

Gaspçı fanatik Yahudilerin Mescidi Aksa’yı basma tehdidi ve girişimi Filistin halkının Mescidi Aksa’ya gidip nöbet tutmasına neden olmuştu. Yedi gündür Mescidi Aksa’da nöbet tutan Müslümanlar Allah’ın evini korumak için Siyonistlere karşı koymaya devam ediyor.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.