FilistinHaberlerOrtadoğu

Mescid-i Aksa nöbetçileri siyonistlerin planlarını bozdu

Halk Direniş Komiteleri ile askeri kanadı durumundaki Nasır Salahuddin Tugayları; gösterdikleri sabır, sebat, direniş ve tuttukları nöbetle Mescidi Aksa’yı Siyonistlerden ve onların kirli oyunlarından kurtaran en küçüğünden en büyüğüne kadar bütün Filistinlileri selamladıklarını ve burada nöbet tutanlara destek için dünyanın birçok yerinde gösteri, yürüyüş ve eylem yapan özgür ve onurlu insanlara da teşekkür ettiklerini ifade etti.

Halk Direniş Komiteleri sözcüsü Ebu Mücahid dün (11 Ekim Pazar) yazılı bir açıklama yaptı. Ebu Mücahit şunları ifade etti: “Kudüs’teki sabırlı Filistinli müminler Mescidi Aksa’da nöbet tutmak ve Yahudi gaspçıları Mescidi Aksa’ya yaklaştırmamak için yoğun çaba göstermekle Siyonist varlığa şu mesajı verdi: Mescidi Aksa bizim kırmızıçizgimizdir. Filistin halkıyla onu destekleyen İslam ümmeti Siyonistleri buraya yaklaştırmayacaktır. Canlarını ve mallarını bu uğurda feda etmeye hazırdır.”

Ebu Mücahid devamla, Siyonistlerin Mescidi Aksa’yı bir haftadan beri kuşatmalarının sebebinin, burada Talmudi ayinlerini yapmaya zemin hazırlamak olduğunu ancak Müslümanların uyanık davranarak Mescidi Aksa’da nöbet tutmalarının Siyonistlerin bu planını bozduğunu belirterek, “Siyonist işgal varlığı da Mescidi Aksa’yı korumak için buraya akın eden büyük-küçük, kadın-erkek, genç-yaşlı Kudüs halkı karşısında hesaplarını yeniden gözden geçirmek zorunda kaldı. İsmi işgal altındaki Kudüs’ü kurtarma olacak büyük bir intifadadan korkan işgal yönetimi bir hafta sürdürdüğü kuşatmayı kaldırmak zorunda kaldı” şeklinde konuştu.

Siyonistlere hiçbir zaman güvenilemeyeceğini belirten Ebu Mücahid, onun için buradaki müminlerin sürekli uyanık olmaları ve Mescidi Aksa’da namaz kılmak için yoğun çaba harcamaları gerektiğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.