FilistinHaberlerOrtadoğu

Mescid-i Aksa surlarına Filistin bayrağını dikeceğiz

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden milletvekili Muşir el-Mısri, Mescidi Aksa’ya herhangi bir tecavüzün bölgede hiç kimsenin karşı koyamayacağı bir direnişi ateşleyeceğini ve böyle bir direnişe kuşatmanın mani olamayacağını belirterek, Mescidi Aksa’nın surlarında Filistin bayrağını dalgalandırmak için Hamas’ın Aksa’ya yürüyeceğini söyledi.

Yahudi gaspçı yerleşimcilerle işgal askerlerinin Mescidi Aksa’yı basma girişimlerini protesto etmek amacıyla dün (27 Eylül Pazar) Gazze’de düzenlenen ve binlerce kişinin katıldığı gösteride konuşan Mısri şöyle dedi: “Hamas’ın bu konudaki tavrı askerlerden önce liderlerinin kendilerini ortaya koymalarıyla olacaktır. Mescidi Aksa sözlüğümüzün baş maddesi olmaya devam edecektir. Onu hiçbir zaman unutmayacağız. Politik kaygılar, kuşatma ve Batı Yaka’da mücahitlerin takip edilip tutuklanmalarından dolayı bunu hiçbir zaman arka plana atmayacağız. Mescidi Aksa düşmanın göğsüne saplanan mızrak olmaya devam edecektir.”

Siyonistlerin Mescidi Aksa’ya tecavüz ederek, Kudüs’ü Yahudileştirerek, buradaki İslami izleri silerek, tarihi eserleri ortadan kaldırarak hem Filistinlilerin hem de İslam ümmetinin duygularıyla oynadığını belirten Mısri, “Düşmanla açık veya gizli görüşmeler yapmak için çırpınanların onursuz tavırları olmasaydı düşman Mescidi Aksa’ya böyle bir tecavüzde bulunamazdı” dedi.

Kudüs halkına da seslenen Mısri, “Mescidi Aksa’nın geçirdiği bu karanlık ve sisli geceler uzun sürmeyecektir. Bu durum mücahitlerin eliyle gerçekleşecek parlak ve aydınlık bir fecrin habercisidir. Orada direniş gösteren mücahitlerden sebat etmelerini istiyoruz. Onlar bu nöbetlerinde bütün ümmete vekâlet ediyorlar. Onlar İslam’ın en büyük ve en önemli sınırını koruyorlar” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.