FilistinHaberlerOrtadoğu

Mescid-i Aksa ümmetin kırmızı çizgisidir

Uluslararası Kudüs Müessesesi Genel Sekreteri Ekrem el-Adluni, Kudüs ve Mescidi Aksa’ya dokunmanın kırmızı çizgi olduğunu ve ona dokunmanın ümmeti ayağa kaldıracağını belirterek, Siyonistlerin saldırganlığını artırmasına Abbas güçlerinin düşmanla sürdürdüğü kirli iş birliğinin neden olduğunu ifade etti.

Ekrem El-Adluni bugün (03 Ekim Cumartesi) verdiği demeçte şöyle dedi: “Kudüs’te şu anda meydana gelen gelişmeler anlık gelişmeler değil. Bunlar belli bir plan ve program dahilinde etüt edilerek yapılan kirli projelerdir. Siyonist gaspçıların işgal polisinin himayesinde Mescidi Aksa’yı basma teşebbüsü, geçen ay yapılan tatbikatın bir devamıdır. Tatbikat yapılırken o zaman da bizler, bunun akabinde daha büyük adımların atılacağını söylemiştik”.

Adluni, Siyonist işgalcilerin bundan sonra Mescidi Aksa’yı tamamıyla ele geçirmek, ele geçirdikten sonra da yıkıp yerine iddia ettikleri Süleyman heykelini dikmek için yoğun bir şekilde baskınlarını sürdürmelerinden endişe ettiklerini belirtti.

Uluslararası Kudüs Müessesesi Genel Sekreteri daha sonra şöyle dedi: “1948 yılında işgal edilmiş topraklardaki kardeşlerimizin bedenleriyle ördükleri duvarın düşmanın bu projesini boşa çıkaracağına inanmakla birlikte, düşmanın bu tür saldırılarını durdurmak için Arap ve İslam dünyasının daha fazla çaba göstermesi gerekir”.

Siyonistlerin Mescidi Aksa’yı ele geçirme planı uygulamalarına Abbas güçlerinin düşman ordusuyla yaptığı güvenlik işbirliğinin zemin hazırladığına dikkat çeken Adluni, “Bu işbirliği nedeniyle düşman rahat bir nefes almakta ve dilediği planı korkusuzca uygulamaktadır” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.