AfrikaHaberler

Mescid-i Aksa yakınına sinagog yapımı çok tehlikelidir

Mısır Genel Müftüsü Dr. Ali Cum’a, işgal rejiminin Mescidi Aksa’ya yönelik tehditleri ve Mescidi Aksa’yı yıkmak için sürdürdüğü sinsi ve kirli planlar konusunda uyarıda bulunarak bu planların bölgeyi bir yangına doğru sürükleyeceğini ifade etti.

Dr. Ali Cum’a, Kudüs ve Mescidi Aksa’da meydana gelen son olaylarla ilgili bugün (13 Mart Cumartesi) yazılı bir açıklama yaptı. Dr. Cum’a şöyle dedi: “Bu tehditler güven içinde olan Müslümanlara yersiz ve gerekçesiz yapılan tehditlerdir. Onların ibaretlerine doğrudan müdahale etmektir. Allah’a ibadet ettikleri camilere ve mukaddes bildikleri mekanlara bir tecavüzdür”.

Dr. Cum’a yaptığı açıklamanın devamında, gaspçıların bu ayın ortasında Mescidi Aksa’yı basacakları ve Mescidi Aksa’ya yakın yerde el-Harab adında büyük bir sinagogun açılışını yapacaklarına dair çıkan haberlerin yaşanan krizi daha da derinleştireceğini ve bütün bölgeyi sönmeyecek bir yangına doğru sürükleyeceğini ifade etti.

Mısır Müftüsü daha önce de işgal rejiminin Hz. İbrahim Camisi ile Bilal ibni Ebi Rabah Camisi’ni ulusal tarihi eserler listesine almasını kınamış, bu eylemin Müslümanların duygularını rencide etmek anlamına geldiğini söylemişti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Şubat 2024 (33) içerik yüklenmiştir.