FilistinHaberlerOrtadoğu

Mescid-i Aksa yakınında büyük sinagog inşa ediliyor

1948 yılında işgal edilmiş olan Filistin topraklarındaki İslamî Hareket lideri Şeyh Raid Salah, işgal yönetiminin Kudüs ve Mescidi Aksa’ya yönelik kirli planlarına dikkat çekerek, işgalcilerin kendisiyle ilgili verdikleri askeri kararın geçersiz olduğunu ve böyle bir kararın Mescidi Aksa’ya yardım konusunda azmini artırmaktan başka bir şeye yaramayacağını ifade etti.

Şeyh Salah, “Kudüs’te meydana gelen göçükler, devam eden kazılar ve Mescidi Aksa’nın altında yapılan tünellerin bir sonucudur. Bu kazılar ve tüneller Mescidi Aksa’yı ciddi bir biçimde tehdit ediyor.” dedi.

Müslümanların ilk kıblesi olan Kudüs için tehlike çanlarının çaldığını söyleyen Kudüs muhafızı Şeyh Salah, eldeki bulguların işgal devleti tarafından yakında Kudüs ve Mescidi Aksa hakkında hayati bazı kararların alınacağını açıkça gösterdiğini ifade etti.

Salah sözlerini şöyle sürdürdü: “Korktuğum tek şey, bu işin 2010 yılının yarısına kadar tamamlanmasıdır. İşgal yönetiminin Burak Duvarı’na yakın bir yerde bir sinagogun yapımına başlaması bu kirli planın bir parçasıdır. Hâlbuki burası Mescidi Aksa’nın batı duvarının bir bölümüdür. Siyonistler ayrıca 16 Mart 2010 tarihinde el-Harab Sinagogunun açılışını yapacaklarını da duyurmuşlar.”

Siyonist bazı liderlerin yaptıkları açıklamalarda açılması planlanan bu sinagogun inandıkları efsanenin başlangıcı olacağını iddia ettiklerini söyleyen Salah, herkesin uyanık olması ve bu kirli plana karşı durması gerektiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.