FilistinHaberlerOrtadoğu

Mescid-i Aksa’da 60 bin kişi bayram namazı kıldı

Siyonist işgal devletinin bütün engellemelerine rağmen bu sabah Ramazan Bayramı namazı için Mescidi Aksa’ya toplananların sayısı altmış bini aştı.

Mescidi Aksa’da bayram namazını Kudüs’ün tanınmış âlimlerinden ve Mescidi Aksa hatiplerinden Şeyh Yusuf Ebu Sinine kıldırdı.

Şeyh Yusuf Ebu Sinine kutsal Mescidi Aksa’nın minberinden verdiği hutbesinden Müslümanlara çağrı yaparak işgal devletinin uygulamalarından kaynaklanan tehlikelere karşı bu kutsal mabede sahip çıkmalarını istedi.

Ebu Sinine, kutsal Kudüs şehrinin Yahudileştirme ve yıkım faaliyetleri sebebiyle ciddi bir tehdit ve tehlikeyle karşı karşıya olduğuna dikkat çekerek bu kutsal beldenin İslâmî kimliğine sahip çıkmanın bütün Müslümanların ortak görevi olduğunu hatırlattı.

Ebu Sinine hutbesinde Müslümanların içinde bulunduğu dağınıklık ve bölünmeye de dikkat çekerek bu bölünmenin düşmana daha çok fırsat verdiğini, artık Müslümanlar arasındaki fitneyi gömüp kardeşliği sağlamak, safları bütünleştirip güçleri birleştirmek gerektiğini dile getirdi.

Siyonist saldırgan güçler Müslümanların bayram namazlarını Mescidi Aksa’da eda etmelerini engellemek amacıyla Kudüs şehrinin girişine barikatlar kurarak batı Yaka bölgesinden gelen Müslümanların bu şehre girmelerini engellemişlerdi. İşgalci saldırganlar Mescidi Aksa’nın etrafını da asker ve polis kuşatmasına alarak Müslümanların bayram namazı için bu kutsal mabette toplanmalarını engellemek amacıyla her türlü zorluğu çıkarmaya çalışmışlardı.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (14) içerik yüklenmiştir.