FilistinHaberlerOrtadoğu

Mescid-i Aksa’da siyonistlerle çatışma çıktı

Kudüs’teki Filistinli kaynaklar, işgalcilerin Mescidi Aksa’nın bütün giriş ve çıkışlarını kapatmalarının ardından işgal askerleriyle Filistinliler arasında şiddetli çatışmaların meydana geldiğini ifade ettiler.

Bölgeden gelen haberlerde, işgal altındaki Kudüs’ün eski kesiminde işgal askerleriyle Filistinliler arasında çıkan şiddetli çatışmaların ardından işgal askerlerinin Mescidi Aksa’ya giden bütün yolları kapattıkları belirtiliyor.

Kudüs’teki Filistinliler yaptıkları açıklamalarda, işgal askerlerinin yaşları 50’in altındaki Filistinlilerin Mescidi Aksa’ya giriş yapmalarına izin vermediklerini belirterek, namaz kılanları dağıtmak için de göz yaşartıcı bomba kullandıklarını ifade ettiler.

Görgü şahitleri de işgal askerlerinin Kudüs’ün eski bölümünde kimlik kontrolü için barikat kurduklarını, kontrollerde sadece bu bölgede ikamet edenlere Mescidi Aksa’ya giriş izni verdiklerini, dün ikindiden sonra başlatılan bu uygulamanın bugün Cuma namazı sonrasına kadar devam ettirileceğini duyurduklarını ifade ettiler.

İşgal güçlerinin Mescidi Aksa civarında yapılan Sinagogun Salı günkü açılışı için şehri adeta kışlaya dönüştürdükleri belirtilirken, ana caddelerle surların üzerinde daha şimdiden nöbet tutmaya başladıkları ve caddelerdeki devriye sayısını da artırdıkları bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.