FilistinHaberlerOrtadoğu

Mescid-i Aksa’da yaşananlar çok tehlikeli

Filistin Alimleri Birliği, Mescid-i Aksâ’nın avlularında yaşanan çatışmaların ve fanatik Yahudilerin Siyonist güvenlik güçlerinin desteğiyle Mescid-i Aksâ’ya girme girişiminin tehlikesine dikkat çekti.

Alimler Birliği, bu girişimin Mescid-i Aksâ’nın enkâzı üzerinde sözde Süleyman Heykeli’ni inşa etmek için Mescid-i Aksâ’yı Yahudileştirme planının tehlikeli bir adımı olduğunu söyledi.

Filistin Alimler Birliği bugün (27 Eylül Pazar) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. 2000 yılında intifâdanın Ariel Şaron’un Mescid-i Aksâ’ya girmesi nedeniyle patlak verdiğine dikkat çekilerek, Filistin halkının kutsal mekanlarını korumak için yeniden intifâdaya hazır olduğu ifade edildi.

Bildiride, Filistin halkının Batı’nın barış ve benzeri parlak isimler altında dikte etmeye çalıştığı boyun eğmeyi ve teslimiyeti reddettiğine işaret edilerek, bu tür planların görünüşte Filistin halkına hakkını geri vermeyi içerdiği fakat içerisinde işgalcinin lehine birçok komplo barındırdığı kaydedildi.

Mescid-i Aksâ’yı müdafaa için İslam Dünyası’nın her yerinde harekete geçilmesi çağrısında bulunan Filistin Alimleri Birliği, aşırı ırkçı Siyonist Hükümet döneminde Amerikan Yönetimi’nin de desteğiyle Kudüs kentindeki Arap ve İslami izleri silerek kenti Yahudileştirmeyi hedefleyen Siyonist planları da kınadı.

İslam Dünyası’na ve özellikle alimlere ve yöneticilere seslenen Filistin Alimleri Birliği, Kudüs kentinde durumun oldukça tehlikeli boyutlara ulaştığını belirterek Kudüs ve Mescid-i Aksâ’ya yardım için acilen harekete geçilmesi çağrısında bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Aralık 2022 (25) içerik yüklenmiştir.