FilistinHaberlerOrtadoğu

Mescid-i Aksa’da yaşananlardan tüm müslümanlar sorumludur

Yüksek İslami Heyet Başkanı ve Mescid-i Aksa imam ve hatibi Şeyh İkrime Sabri, fanatik Yahudi cemaatlerinin Yahudi bayramlarında Mescid-i Aksâ’ya baskın düzenlemek istediklerini belirterek, her yıl işgal polisinin korumasında baskın girişiminde bulunan fanatik Yahudilerle çatışmaların yaşandığını söyledi.

Şeyh İkrime Sabri, dün (3 Ekim Cumartesi) verdiği demeçte, Siyonistlerin Mescid-i Aksâ’da gözü olduğuna ve hedeflerine ulaşmak için dolambaçlı bir yola başvurduklarına, emrivâki bir durum oluşturarak Mescid-i Aksâ’yı bölmek istediklerine dikkat çekti.

Mescid-i Aksâ’da olanların Müslümanların topluca Filistinli kardeşlerine destek vermemelerinden kaynaklandığına işaret eden Şeyh İkrime Sabri, Mescid-i Aksâ’yı korumanın Müslümanların ortak sorumluluğunda olduğunu ve yaşananlardan tüm Müslümanların sorumlu olduğunu bildirdi.

Geçen hafta Pazar gününden bu yana işgal güçlerinin Kudüs caddelerinde fanatik Yahudileri koruma amacıyla yoğun güvenlik önlemleri aldığını kaydeden Sabri, işgal güçlerinin himayesi olmadan fanatiklerin bu tür girişimlere cesaret edemeyeceğini ve Filistinliler tarafından dövülerek kovulacaklarını söyledi.

Mescid-i Aksâ imam ve hatibi, Filistinlilere çağrıda bulunarak, “Üç mescit hariç diğer mescitlere yolculuğa çıkılmaz: Mescid-i Haram, Mescid-i Nebevi ve Mescid-i Aksâ” hadis-i şerifi gereğince Mescid-i Aksâ’ya gelerek nöbet tutmalarını istedi.

Geçen hafta Pazar günü Mescid-i Aksâ’ya baskın girişiminde başarısız olan fanatik Yahudi cemaatleri, taraftarlarını bugün yeni bir girişimde bulunmak üzere Mescid-i Aksâ civarında toplanmaya davet etmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (19) içerik yüklenmiştir.