FilistinHaberlerOrtadoğu

Mescid-i Aksa’nın basılması müzakerelerin başarısızlığını gösteriyor

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Dr. Sami Ebu Zuhri, Mescidi Aksa’nın Siyonist gaspçılar tarafından basılmasının ve Yahudi yerleşim birimlerinin inşaatına devam edilmesinin müzakere sürecinin düşmanın cinayetlerini ve kirli politikalarını örtmek için başlatıldığını açıkça ortaya koyduğunu söyledi.

Konuya ilişkin dün (13 Eylül Pazartesi) demeç veren Hamas sözcüsü Ebu Zuhri şöyle dedi: “Yahudi yerleşim birimlerinin durmadan müzakerelerin yapılması Filistin’i büyük bir felakete sürüklüyor. Fetih’in müzakereci takımı bu konuda Filistin davasına karşı cinayet işliyor”.

Hamas sözcüsü Ebu Zuhri, işgal rejiminin Kudüs’te 13 bin konutun inşaatına başlayacağını duyurmasının müzakerelerin bunu durdurmak için değil, bunu kamufle etmek için başlatıldığını açıkça gösterdiğini söyledi.

Fetih’tin müzakereci takımının müzakereleri kesmesi için baskı yapılmasını isteyen Ebu Zuhri, müzakereler için davulların çalındığı bir zamanda Mescidi Aksa’nın basılmasının ardından bu baskının daha yoğun bir hale getirilmesi gerektiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Ağustos 2022 (11) içerik yüklenmiştir.