EyyamullahFilistinHaberlerOrtadoğu

Mescid-i Aksa’nın yakılmasının 41.yıldönümü

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Yahudileştirme faaliyetlerinin yoğunlaşarak devam ettiğine işaret ederek basın-yayın organlarını Mescid-i Aksa’ya ve Kudüs kentindeki kutsal mekanlara destek vermeye çağırdı.

Hamas Hareketi, önümüzdeki Cumartesi gününe denk gelen Mescid-i Aksa’nın yakılışının 41. yıldönümü münasebetiyle dün (19 Ağustos Perşembe) bir bildiri yayınladı.

Bildiride, Avustralyalı Siyonist cani Michael Rohan’ın 21 Ağustos 1969’da Mescid-i Aksa’yı yakmasını tertipleyen Siyonist işgalcinin hâlâ bu kutsal mabedi yıkma ve yerine sözde Süleyman Mabedi’ni inşa etme planları yaptığı belirtildi.

“2010 yılının Kudüs’ün geleceğini belirleyecek yıl olacağını söyleyen Siyonistlerin Mescid-i Aksa’ya yönelik artarak devam eden tehditlerini ortaya çıkarmada basının oynayacağı role inancımız nedeniyle basın-yayın organlarını Mescid-i Aksa’ya ve Kudüs’teki kutsal mekanlara destek vermeye davet ediyoruz” diyen Hamas Hareketi, Mescid-i Aksa’nın kamuoyuna daha çok tanıtılmasını ve Müslümanlar için ifade ettiği dini değerin anlatılmasını istedi.

Bildiride, Siyonistlerin Mescid-i Aksa ile ilgili tarihi gerçekleri ve Mescid-i Aksa’nın İslami kimliğini değiştirmek için ortaya attığı iddiaların asılsız olduğuna dikkat çekildi.

Medyadan müzakere sürecinin Kudüs ve Mescid-i Aksa’ya verdiği zararlara ve Siyonistlerin cinayetlerini örtmedeki rolüne ışık tutmasını isteyen Hamas Hareketi, Mescid-i Aksa’nın ve İslam kültür mirasının korunması için acil olarak harekete geçilmesi gerektiğini bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Ağustos 2022 (26) içerik yüklenmiştir.