FilistinHaberlerOrtadoğu

Mescid-i Aksa’nın yerine yapılmak istenen sözde heykelin planları yayınlandı

El-Aksa Vakıf ve Kültür Mirası Müessesesi, Mescid-i Aksa’nın hayati öneme sahip bir döndemden geçtiğine dikkat çekerek, İslam ülkelerini Mescid-i Aksa’yı işgalden ve kurumlarından kurtarmak için acilen harekete geçmeye davet etti.

El-Aksa Müessesesi, bugün (16 Haziran Pazar) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Mescid-i Aksa’yı yıkıp yerine sözde heykelin inşa edilmesi çağrılarının arttığını ve olayın bu iş için planlar, haritalar ve heykelin inşasında kullanılacak aletleri hazırlamaya kadar vardığını söyledi.

İsrail televizyonu 2. Kanalının dün akşam sözde heykelin inşasının aşamaları ve atılacak adımlarla ilgili bir program yayınladığını bildiren El-Aksa Müessesesi, programda heykelin inşasında kullanılacak haritaların ve planların gösterildiğini, inşaatta kullanılacak aletlerin belirli bir yerde saklandığının ve projenin uygulanmaya başlanmasıyla Mescid-i Aksa’ya nakledileceğinin söylendiğini belirtti.

El-Aksa Müessesesi, Yahudi yerleşimcilerin ve gazetecilerin Mescid-i Aksa’ya düzenledikleri baskınlardan sonra yapılan bu tür yayınların işgal yönetiminin bu camiye büyük bir saldırı düzenlemeye hazırlandığına işaret ettiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Haziran 2022 (4) içerik yüklenmiştir.