FilistinHaberlerOrtadoğu

Mescid-i Aksa’ya destek için büyük bir kampanya başlatılacak

Uluslararası Kudüs Müessesesi, Filistin İttifakı ve Kuveyt’teki Filistin Hayır Komitesi işbirliğiyle Mescid-i Aksa’nın yakılışının 41’inci yıldönümünde geniş çaplı bir Mescid-i Aksa’ya destek kampanyası başlatmaya hazırlanıyor.

“Acele et!. Mescid-i Aksa tehlikede” sloganıyla düzenlenecek kampanyanın 19 Temmuz 2010 tarihinde başlayıp 9 Eylül 2010 tarihine kadar devam edeceği bildirildi.

Siyonist işgalcinin ihlallerinin tırmanışa geçtiği bir dönemde düzenlenen kampanyanın Arap ve İslam ülkeleri halkları arasında Mescid-i Aksa’yı savunmak için seferberlik hali oluşturmayı ve Mescid-i Aksa’yı bekleyen tehlikelere dikkat çekmeyi hedeflediği ifade edildi.

Kampanya tertip komitesi bugün (14 Temmuz Çarşamba) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Filistin Enformasyon Merkezi’ne ulaşan bildiride, kampanyanın daha önce düzenlenen benzer kampanyalardan farklı olacağı, çünkü Yahudileştirme faaliyetlerinin zirveye çıktığı ve işgalcinin Kudüs kentinin geleceğini belirlemek için zamanla yarıştığı bir döneme denk geldiği kaydedildi.

Bildiride ayrıca, kampanya süresince Arap ve İslam ülkeleri halklarına Kudüs’ü savunma mücadelesinde ne gibi girişimlerde bulunabileceklerinin anlatılacağı belirtilerek, Arap ve İslam ülkeleri halklarından Kudüs ve Mescid-i Aksa’ya sevgilerini eyleme dönüştürerek kampanya çerçevesinde yapılacak etkinliklere katılmaları talep edildi.

Kampanya çerçevesinde birçok etkinliğin yapılacağını anlatan bildiride, bu etkinliklerden birinin aynı anda birçok Arap ülkesinde basın toplantısı düzenlemek olduğu ve bu basın toplantılarının canlı olarak yayınlanacağı, birçok ülkeden işgal altındaki Filistin topraklarına en yakın noktaya “Mescid-i Aksa’ya destek” yürüyüşü düzenleneceği belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Aralık 2022 (9) içerik yüklenmiştir.