FilistinHaberlerOrtadoğuSuriye

Mescid-i Aksa’ya destek için yürüyüş yapılacak

Uluslararası Kudüs Kurumu Suriye şubesi önümüzdeki Cuma günü, İsrail’in yahudileştirme politikası karşısında Aksa Mescidi ve Filistin’deki diğer kutsal yerlerle dayanışma amacında Şam ve Dera’dan işgal altındaki toprakların sınırlarına kadar kitlesel yürüyüş organize ediyor.

Kurum Sekreterlik Konseyi üyesi Abdullah Menini söz konusu yürüyüşün, Lübnan’da düzenlenecek ve yine işgal altındaki toprakların sınırına kadar gidecek bir yürüyüşle eş zamana denk geleceğine işaret etti.

Katılımın ailece ve özel araçlarla olduğunu ifade eden Menini, başkent Şam’dan katılımcıların Dera yeni otobanı üzerindeki Sahnaya köprüsünden saat 16:00’da; Dera’dan katılımcıların el-Hüseyin Camisi önünden aynı saatte harekete geçeceklerini açıkladı.

Söz konusu iki yürüyüşün, mübarek Ramazan ayının sonuna kadar sürecek “ Girişimde Bulun… Aksa Tehlikede” başlığı altında düzenlenen kampanya kapsamında organize edildiklerini kaydetti. Ayrıca bu kampanyayı Uluslararası Kudüs Kurumu, Filistin İçin İttifak, Kuveyt’te Filistin Hayır Cemiyeti ve Uluslararası İslami Hayır Kurumu gibi bir dizi sivil örgüt tarafından organize edildiğine işaret etti.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Ağustos 2022 (42) içerik yüklenmiştir.