FilistinHaberlerOrtadoğu

Mescid-i Aksa’ya saldırı direnişi harekete geçirir

Filistin yasama meclisi milletvekili Müşir Mısri, siyonistlerin Mescid-i Aksa’ya yönelik her türlü saldırısının Filistin milleti ve direnişin vurucu tepkisi ile karşılaşacağını kaydetti.

Korsan İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik son saldırılarını muhabirimize değerlendiren Filistinli parlamenter Müşir Mısri, bu saldırıların bir nevi cinayet olduğunu, siyonistlerin Mescid-i Aksa’ya yönelik planlarını hayata geçirmeye çalıştığını ve bu mekanın üzerinde Süleyman tapınağını inşa etmek istediklerini, bunların tümünün asılsız iddialar olduğunu vurguladı.

Müşiri, Filistin milletinin diğer Arap ve İslam milletleri ile birlikte Mescid-i Aksa’nın yıkımına ve siyonistlerin iddia ettiği tapınağın inşa edilmesine karşı olduğunu ve bu yüzden Mescid-i Aksa’yı savunduklarını, siyonistlerin bu kutsal mekana yönelik her türlü saldırısının direnişin vurucu tepkisi ile karşılaşacağını kaydetti.

Müşiri, Filistin halkının asla siyonistlere Mescid-i Aksa’ya girme izni vermeyeceklerini ve bu bağlamda direnişlerini sürdüreceklerini vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.