FilistinHaberlerOrtadoğu

Mescid-i Aksa’ya yardım tüm müslümanlara farzdır

Gazze’deki Yüksek Fetva Kurulu üyesi Şeyh Abdülkerim el-Kahlut Mescidi Aksa’ya yardım etmenin nerede olursa olsun Müslümanım diyen herkesin üzerine farz olduğunu belirterek, Müslümanların onu Siyonistlerin kirli çizmelerinden, mermilerinden ve tecavüzlerinden korumaları gerektiğini ifade etti.

Şeyh Kahlut bugün (08 Mart Pazartesi) yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Filistin toprakları işgal altındadır. Müslümanlara ait bir toprak parçası saldırıya uğrarsa, işgal edilirse, gasp edilirse diğer Müslümanların bu toprak parçasını kurtarmaları ve burada yaşayan Müslümanlara yardım etmeleri farzdır. En azından buraya komşu ülkeler Mısır, Ürdün ve diğerlerinin harekete geçmesi gerekir.”

Müslümanları Mescidi Aksa konusunda sorumlu kılan başka unsurların da olduğunu belirten el-Kahlut, “Burası mübarek topraklardır ve Müslümanların vakfıdır. Orada Allah’ın kendisini mübarek kıldığı Mescidi Aksa bulunuyor. İslam’ın önemli şiarlarından ve sembollerinden biri olan Mescidi Aksa’ya karşı Müslümanlar ihmalkâr davranırlarsa kesinlikle günahkâr sayılırlar” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Temmuz 2024 (10) içerik yüklenmiştir.