FilistinHaberlerOrtadoğu

Mescid-i Aksa’yı çıplak ellerimizle koruyacağız

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Mahmud Ez-Zehhar, Mescid-i Aksâ’da yaşananların Filistin halkının hâlâ diri ve ayakta olduğunun delili olduğunu söyledi.

Mahmud Ez-Zehhar, El-Quds televizyonuna yaptığı açıklamada, “Tüm dünya seyrederken Filistinliler Mescid-i Aksâ’da çıplak elleriyle ve göğüsleriyle işgal güçlerine karşı direniyorlar” dedi.

Mescid-i Aksâ’ya baskın girişimine karşı Arap ülkelerinin ve İslam Dünyası’nın tepkisizliğini eleştiren Zehhar, “Bu anlar sadece bizim için değil, düşman için de çok önemli anlar. Çünkü Mescid-i Aksâ’yı çıplak elleriyle koruyanlar, yarın silaha sahip olmaları halinde Mescid-i Aksâ’yı özgürlüğüne kavuşturma gücüne sahiptir” şeklinde konuştu.

Mahmud Abbas Yönetimi’nin Siyonist işgalciyle müzakerelere devam etmesini şaşkınlıkla karşıladığını ifade eden Zehhar, müzakerelerle varılmak istenen çözümün Filistin halkına kurulan komplonun bir parçası olduğunu bildirdi.

Geçmiş Siyonist hükümetlerin Filistin halkına hiçbir şey vermediğini hatırlatan Mahmud Ez-Zehhar, Mahmud Abbas’ın hedefinin sadece müzakere masasına oturmak olduğuna işaret etti.

Filistin’deki ve Arap ülkelerindeki basın-yayın organlarının Mescid-i Aksâ’ya baskın girişimine yaklaşımını da yetersiz bulan Mahmud Ez-Zehhar, medya organlarının bazılarının Siyonist işgalciye hizmet eden aletlere dönüştüğünü söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.