FilistinHaberlerOrtadoğu

Mescid-i Aksa’yı kurtarmak için acilen harekete geçilmeli

Filistin Parlamentosu üyesi ve aynı zamanda Uluslararası Kudüs Müessesesi’nin Gazze şubesi başkanı olan Dr. Ahmed Ebu Halebiyye, Kudüs, Mescidi Aksa ve diğer mukaddes mekânların çok ciddi tehlikeler altında olduğunu belirterek, bu konuda tedbir almak için acilen harekete geçilmesi gerektiğini söyledi.

Ebu Halebiyye, Dünya Kudüs Günü münasebetiyle bugün (16 Eylül Çarşamba) yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Mescidi Aksa ve Kudüs’ü kurtarmak için acilen harekete geçilmeli. Mukaddes topraklardaki Filistinlilerin direnişini güçlendirmek için maddi ve manevi her türlü desteğin sağlanması gerekir.”

Ebu Halebiyye açıklamasında ayrıca, Siyonistlerin Mescidi Aksa ve Kudüs’te Filistin halkına ve mukaddes mekanlara yaptığı tecavüzleri kamuoyunun bilgisine sunmak için basın yayın yoluyla ciddi bir kampanya düzenlenmesini istedi.

İşgal liderlerinin yargılanmasının hukuki boyutuna da değinen Ebu Halebiyye şöyle devam etti: “Siyonist işgalcilerin Mescidi Aksa ve Kudüs’te işledikleri savaş suçları nedeniyle yargılanmalarını sağlamak için dünyanın dört bir yanındaki Müslümanların ortak bir komisyon kurması gerekir.”

Başa dön tuşu
Bugün 24 Temmuz 2021 (21) içerik yüklenmiştir.