FilistinHaberlerOrtadoğu

Mescid-i Aksa’yı savunun ve ilim halkalarına katılın

Mescidi Aksa hatibi Şeyh Yusuf Ebu Sinine, işgal güçlerinin Filistin halkını Cuma namazı kılmaktan alıkoymasını kınayarak, bu engellemelerin Mescidi Aksa’yı yıkma projesinin bir uzantısı olduğunu söyledi.

Ebu Sinine sözlerini şöyle sürdürdü: “Filistin halkının Mescidi Aksa’dan menedilmesi, Mescidi Aksa’yı yıkmanın zeminini hazırlama projesinin bir devamıdır. Müslümanların camilerinde namaz kılmaktan menedilmeleri veya namaz için yaş sınırlamasının getirilmesi Mescidi Aksa’ya yapılan zulmün zirvesidir. Allah böyle yapanları dünyada rezil edeceğini ve ahirette de azaba uğratacağını vaat ediyor”.

Filistin halkına da seslenen Ebu Sinine, Mescidi Aksa’yı korumaya ve mecitteki ilim halkalarına katılmaya, sadece Cumalarda değil bütün vakitlerde Mescid-i Aksa’ya gelip namaz kılmaya davet etti.
Şeyh Yusuf Ebu Sinine daha sonra şöyle dedi: “Bizler, bizi kuşatan işgal nedeniyle çok acı günler yaşıyor ve zor bir süreçten geçiyoruz. Hayat dayanaklarımız gittikçe daralıyor. Filistin ve Kudüs halkı, Allah’ın evini korumak için seçtiği bir halktır. Sizler o mübarek evin halkı ve koruyucularısınız. Sakın arkanızı dönmeyiniz. Asla gevşemeyin ve korkmayın. Kim gereği gibi Allah’tan korkarsa, Allah özgürlük yolunda ve işgalden kurtulma yolunda ona bir çıkış gösterecek; korkusunu güvene çevirecek ve fakirliğini zenginliğe dönüştürecektir.”

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.