FilistinHaberlerOrtadoğu

Mescidi Aksa Hatibi: “Bu Ramazan Bölünmeyi Sona Erdirmenin Başlangıcı Olsun”

Mescidi Aksa hatibi Şeyh Muhammed Selim, Ramazan’a az bir süre kala Filistin’deki iç bölünmeyi sonlandırmak gerektiği gibi, basın yoluyla atışmalara ve saldırılara da son vermek gerektiğini söyledi.

Dün Mescidi Aksa’da hutbe irad eden Şeyh Muhammed Selim, Allah’ın Filistin davası ve İslam ümmetinin başına gelen bela ve musibeti kaldırması için bu mübarek Ramazan ayında siyasi, hizbi, ailevi sorunları ve bölünmeleri ortadan kaldırmak gerektiğini hatırlattı.

Müslümanlar arasında akan kanın durdurulması gerektiğini belirten Şeyh Selim, “Bu mübarek ayı fırsat biliyor ve idarecilere halkların kanını akıtmaya son verme ve yaptıkları zulme son verme, onlara Allah’ın hükümleriyle yönetilme hakkını verme çağrısında bulunuyorum” dedi.

Müslümanlardan aralarını düzeltmelerini de isteyen Şeyh Selim verdiği mesajda şunları söyledi: “Ramazan ayını karşıladığınız şu günlerde Allah ile aranızı düzeltin, insanlarla aranızı düzeltin. Zira bu ümmetin şimdiki hali, ancak ilk halini düzelten şeyle düzeltilebilir.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Ocak 2022 (30) içerik yüklenmiştir.