FilistinHaberlerOrtadoğu

Mescidi Aksa hatibi Cuma hutbesinde işgalcilere tepki gösterdi

Siyonist işgal güçlerinin bugün Müslümanların Cuma namazlarını Mescidi Aksa’da kılmalarını büyük ölçüde engellemelerine elli yaşın altındakilerin bu kutsal camiye girmelerine yasak koymalarına ve bu engellemenin sıkıca uygulanabilmesi için Kudüs’ü adeta askerî karargâha dönüştürmelerine Mescidi Aksa’nın hatibi Şeyh Yusuf Ebu Sinine Cuma hutbesinde tepki gösterdi.

Şeyh Ebu Sinine işgal güçlerinin bu kutsal mabedi sabahın erken saatlerinden itibaren sıkı bir şekilde asker ve polis kuşatmasına aldıklarına dikkat çekerek çok sayıda Müslümanın içeri girmesini engellediklerini dile getirdi.

Şeyh Yusuf Ebu Sinine, işgalcilerin bu uygulamalarının amacının Mescidi Aksa üzerindeki yahudi planlarını uygulamak olduğunu hatırlatarak, onlara bu konuda fırsat verilmemesi için Müslümanlardan Allah rızası için bu camide uzun süreli kalmalarını, geniş zamanlarla ibadetlere çekilmelerini ve asla camiyi boş bırakmamalarını, işgalcilerin baskınlar düzenlemelerine fırsat vermemelerini istedi.

Ebu Sinine, Mescidi Aksa’ya sahip çıkmanın tüm Müslümanların ortak sorumluluğu olduğunu hatırlatarak İslâmî Vakıflar Dairesi’ne de siyonist işgalcilerin bu camiyi yahudi mabedine dönüştürme planlarına fırsat vermemek için sürekli ilgilenmesi çağrısında bulundu.

Yusuf Ebu Sinine, Cuma hutbesinde Arap dünyasındaki ve İslâm âlemindeki yöneticilere ve siyasi liderlere de çağrıda bulunarak siyonist işgal rejiminin bu kutsal mabet üzerindeki sinsi oyunlarına engel olmak için üzerlerine düşen görevi yerine getirmelerini istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2021 (24) içerik yüklenmiştir.