FilistinHaberlerOrtadoğu

Mescidi Aksa Hatibi: Halkınıza Yaptığınız Zulümlerden Ötürü Tevbe Edin

Mescidi Aksa hatibi Şeyh Muhammed Selim, Siyonist rejiminin Babu’r-Rahme Mezarlığındaki mezarları tahrip etmesini, Müslüman mezarlığını kirletmesini ve mezarlıkta medfun olanların mahremiyetini çiğnemesini kınayarak, ölülere bunu yapan işgalcinin Filistinlilerin oturum izinlerini geri çektiğini söyledi.

Dün Mescidi Aksa’da Cuma hutbesinde Arap ve Müslüman ülkelerin liderlerine de seslenen Şeyh Muhammed, “Kendi halkından akıttıkları kanlar nedeniyle tevbe etmeleri gerekir. Halklarını düşmanlarına teslim etmemeleri, onların özgürlük ve güvenliklerini sağlamaları gerekir. Kendilerinin ve atalarının dini olan İslam şeriatıyla hükmetmeleri gerekir” dedi.

Şeyh Muhammed Selim irad ettiği hutbede ayrıca, “Bu yöneticilerin yapacakları tevbenin bir sonucu olarak Doğu ve Batıyı dost edinmeleri, Filistin davasına yardım etmeleri ve onu yalnız bırakmamaları, Mescidi Aksa’nın hakkını bilmeleri ve bu hakkı yerine getirmeleri, izzet yolunda gerçek pusulanın Kudüs olduğunu bilmeleri gerekir” hatırlatmasında bulundu.

Siyonist işgal rejiminin bütün engellemelerine rağmen dün 60 bin Filistinli Mescidi Aksa’da Cuma namazı kıldı.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.