FilistinHaberlerOrtadoğu

Mescidi Aksa hatibinden Kudüs açıklaması

Mescidi Aksa hatibi ve müftüsü şeyh Muahmmed Hüseyin 2018 yılında Mescidi Aksa’nın Müslüman gençlerin başkenti olarak tanınmasının, Kudüs’ün haklılığı ve Filistin’in zulüm ve tecavüze karşı zaferinin göstergesi olduğunu söyledi.

2018 yılında Kudüs’ün Müslüman gençlerin başkenti ilan edilmesinin takdire şayan bir karar olduğunu kaydeden Muhammed Hüseyin, Filistin’lilerin önemli ve hayati programlarının uygulanması için Müslümanlar ve Hristiyanların Kudüs konusunda geniş çaplı çabasının bir zaruret olduğunu belirtti.

Mescidi Aksa’nın dini ve tarihi konumunun düzenlenen programlarla tanıtılmasının Müslümanlar ve Hristiyanların başlıca faaliyetleri olduğunu kayeden Aksa hatibi, Siyonist rejim karşısında dik duruş sergilemek için Filistin’li grupların teamülde bulunmaları gerektiğini söyledi.

Amerika başkanı Trump’ın Kudüs’ü Siyonist rejimin başkenti ilan etme kararını kınayan Aksa hatibi, kuşkusuz Müslümanlar ve Hristiyanlar’ın Filistin başkenti Kudüs’te huzur içinde yaşayacaklarını dile getirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.