FilistinHaberlerOrtadoğu

Mescidi Aksa hatibine yurt dışı yasağı getirildi

Siyonist işgal yönetimi Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Eliyahu Yishai işgal rejimi için tehdit oluşturduğu iddiasıyla Mescidi Aksa hatibi Şeyh İkrime Sabri’ye altı ay yurt dışına çıkma yasağını getirdi.

Kararı değerlendiren Şeyh Sabri şunları söyledi: “Benim yurt dışı seyahatlerime getirilen engelleme kararı haksız bir karardır. Böyle bir kararı tanımıyorum da. Bu karar insan haklarına aykırı olduğu gibi, kişinin seyahat özgürlüğünü kısıtlaması nedeniyle de geçersizdir. Yalanı esas alan bu karar işgal rejimindeki yetkililerin nasıl bocaladıklarını gösteriyor.”

Dikta rejimlerinin kararlarının benzeri olan bu kararın şu anda bir değer ifade etmediğini belirten Şeyh Sabri, bu tür kararlarla Filistin halkının susturulamayacağını söyledi.

Siyonist işgal rejimi Şeyh Sabri’ye ikinci kez yurt dışına çıkma yasağı getiriyor. Geçen sene de yine kendisine altı aylık bir yasak getirilmişti.

İşgal yönetimi, Mescidi Aksa’yı ve Kudüs’ü uluslararası platformlarda anlatan ve içerde de buraların adeta muhafızlığını üstlenen Şeyh Raid Salah, Şeyh İkrime Sabri ve diğer şahsiyetlerin yurt dışına çıkmalarından rahatsız olduğundan onları engellemek için sürekli yeni kararlar alıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.